fbpx

Implantológia

 

Zubný implantát je umelý zubný koreň, ktorý je umiestnený do čeľuste, aby držal náhradu zuba. Zubné implantáty môžu byť voľbou pre ľudí, ktorí prišli o zub alebo zuby kvôli paradentóze, zraneniu alebo z nejakého iného dôvodu.

Typy dentálnych implantátov v implantológii

Dentálne implantáty delíme na:

  • Endostálne (v kosti): To je najčastejšie používaný typ implantátu. Rôzne typy implantátov zahŕňajú skrutky, valce alebo ostrie chirurgicky umiestnené do čeľuste. Každý implantát drží jeden alebo viac protetických zubov. Tento typ implantátu sa všeobecne používa ako alternatíva pre pacientov s mostíkmi alebo odnímateľnými náhradami. Náhrady zubov nesené na implantátoch, ktoré slúžia ako náhrada koreňa sú stabilnejšie, prirodzenejšie a pacienti ich dobre znášajú.

 

  • Subperiostálne (na kosti): Tieto sú umiestnené na hornej strane čeľuste s kovom vstupujúcim do ďasna, aby držal protézu. Tieto typy implantátov používajú pacienti, ktorí nie sú schopní nosiť bežnú zubnú protézu a ktorí majú minimálnu výšku kosti.

 

 

Pozrite výsledky implantológie

zub1zub2
Pred pridaním dentálneho implantátuPo pridaní dentálneho implantátu

Ste kandidátom na dentálne implantáty?

Ideálny kandidát pre zubný implantát by mal mať vo všeobecnosti dobré zdravie a tiež zdravie ústnej dutiny. Je potrebné, aby mal vhodnú kosť v čeľusti, ktorá podporí samotný implantát. Najlepší kandidáti majú zdravé tkanivá ďasien, ktoré nemajú paradentózu.

Aký je postup pri dentálnych implantátoch?

Tento postup je tímovou prácou medzi vami a vašim zubárom. Váš zubár bude s vami konzultovať kde a ako by mal byť implantát umiestnený. V závislosti na vašom zdravotnom stave, kvalite a kvantite vášho kostného tkaniva a type zvoleného implantátu vám pripraví liečebný plán na mieru, aby vyhovoval vašim potrebám.

Náhrada jedného zubuNáhrada viacerých zubovNáhrada všetkých zubov
Ak Vám chýba jeden zub, najlepším riešením je implantát osadený korunkou. So zubným implantátom môžete úplne prirodzene jesť a smiať sa.Keď Vám chýba viacero zubov, máte problém s prijímaním a spracovaním potravy a taktiež aj s artikuláciou. V tomto prípade máte na výber z dvoch riešení:
  • zubné implantáty osadené  korunkami
  • mostík prichytený k dvom alebo viacerým zubným implantátom
Ak Vám chýbajú v hornej či dolnej čeľusti úplne všetky zuby, riešením sú zubné implantáty. Môžete si napríklad zvoliť kompletný fixný mostík alebo vyberateľný umelý chrup bez nutnosti lepenia. Váš protéza sedí pevne v ústach a pritom sa dá ľahko vybrať.

Čo môžem očakávať po vložení zubného implantátu?

Ako určite viete, vaše zuby si vyžadujú svedomitú domácu ústnu starostlivosť a tiež pravidelné zubné návštevy. Zubné implantáty sú ako vaše vlastné zuby a budú si tiež vyžadovať rovnakú starostlivosť. Aby bolo možné udržať váš implantát čistý, je potrebné ho čistiť kefkou a rovnako platí aj používanie dentálnej nite. Po implementácii zubného implantátu budeme s vami úzko spolupracovať a pripravíme plán starostlivosti pre vás. Následne si naplánujeme pravidelné návštevy na sledovanie implantátov, zubov a ďasien, aby sme sa uistili, že sú zdravé.

Spoľahnite sa na našu implantológiu

Počas našej praxe v implantológii máme dlhoročné skúsenosti s implementovaním zubných protéz, máme špeciálne znalosti a zručnosti v tejto oblasti a tiež disponujeme potrebnými zariadeniami, ktoré sú nevyhnutné na takéto úkony.
Staráme sa o Vaše zuby akoby boli naše vlastné.

Táto stránka podporuje cookies, pokračovaním v prehliadaní súhlasíte s uložením cookies vo svojom prehliadači.